MERSİN İKİNCİ EL EŞYA

Mersin de 2. El Eşya da Kalite ve Güvenin Adresi

İkinci el eşya nedir, fiyatı ve kalitesi

mersin ikinci el esya
mersin ikinci el esya
mersin ikinci el esya

 

İkinci el eşya nedir, fiyatı ve kalitesi nasıl anlaşılır?.   Mersin ikinci el eşya denilince kullanılmış yada kullanılmamış evlerden, iş yerlerinden alınan eşyalardır. Evlerden, bürolardan, yazlıklardan, otellerden, kafeteryalardan, pansiyonlardan, tatil köylerinden. Ve diğer mesken veya iş yerlerinden alınıp satılan eşya ve mobilyalara genellikle ikinci el eşya denir.

Kaya Sandık Odaları olarak genellikle evden eve taşınan , bu şehirden göçen, eşyalarını yenilemek isteyen, iş yerini kapatan, iş değişikliği yapan insanlardan satın alıyoruz. Mersin’de oturan bazı kişiler bu şehirden başka şehire göçmek için ev taşımacılık nakliye firmalarına gidiyorlar. Onların oldukça yüksek ücret istemeleri sonucunda eşyalarını taşıtmaktan vaz geçiyorlar. Ve satmaya karar veriyorlar.

Burada biz devreye giriyoruz. İnternet veya daha önceki müşterilerimizin tavsiyesi üzerine bizi arıyorlar. Gidip eşyalarına bakıyor değerlendiriyor ve anlaşarak satın alıyoruz. Bunun yanı sıra renginden, modeli ve kalitesinden dolayı eşyasını değiştirenler var. Ev taşınmalarında büyük evden küçük eve yada tam tersi  eşya uygun olmayınca satıp yeniliyorlar.

Mağazaların yeni kampanyaları sonucunda evindeki eşyasını yenileyenler, değiştirenler var. İnsanların ekonomik durumları düzelince evlerini ve ev eşyalarını değiştirme ve yenileme gibi bir eğilimleri var. Ayrıca işyeri, büro, ofis gibi yerlerde iş değişikliği, işi bırakma gibi nedenlerden dolayı ikinci el eşya, mobilya ediniyoruz.

    Biz Mersin kaya Sandık Odaları firma olarak ikinci el eşya konusunda oldukça titiz davranıyoruz. Belli prensiplerimiz var ve kesilikle bu konuda ödün vermiyoruz. Öncelikle satın aldığımız eşya nedeniyle kimse rahatsız olmamalı. Yani satanın eşiyle, ailesiyle görüşmeden almıyoruz. Çünkü bazen habersizden satıp aileyi sıkıntıya düşürenler var.

Birde adam mağazadan almış kutusunu dahi açmamış. Satmaya çalışıyor niyeti belli mağazaya ödemeyecek ise biz o tür eşyaları da almıyoruz. Veya karşılıksız çek veya senetle piyasayı dolandırmış gelmiş biz o kişiden de bedava verse bile  almıyoruz. Aldığımız eşyalarda özellikle temiz, sağlam, kullanışlı, sorunsuz ve problemsiz olmasına çok dikkat ediyoruz.

2. EL EŞYA FİYATLARI

     İkinci el eşya nedir, fiyatları nelere göre değişir?. 2. el eşyada fiyatı belirleyen faktörler  eşyanın   markası, modeli, kalitesi, yenilik düzeyi, rengi, piyasadaki sürüm durumu. İkinci el piyasasında en önemli faktörlerden biri de çabuk satılabilir bir eşya olması. Örneğin ikinci el piyasasında  çekyat veya  çekyat takımı çok çabuk satılan bir üründür. Bunu yanı sıra kullanışlı, koyu renk ürünlerde çabuk satılır. Yani eşyanın rengi bile fiyatını belirlerken önemlidir. Kısacası ikinci el her eşyanın kendine has kendine özgü bir fiyatı vardır.

  EŞYADA KALİTE VE SAĞLAMLIK

    Biz Mersin Kaya Sandık Odaları ikinci el eşyada kalite ve sağlamlığa çok önem veriyoruz. En fazla bir kaç yıllık, yeni model, sağlam ve  kaliteli eşya alıp satmaya özen gösteriyoruz. Bizi bir müşteri aradığında ön görüşmede eşyalarının kaç yıllık eşya olduğunu soruyoruz . Eğer bir kaç yıldan eskiyse, demode ise, sorunlu, problemli ise, yıpranmış ise almıyoruz. Ve müşteriye eşyasının bize uygun olamadığını söylüyoruz ve o eşyayla ilgilenmiyoruz.

Biz eskici, hurdacı değiliz. Daha çok sıfır ayarında, sağlam, kaliteli ve yeni model eşya ve mobilyalar alıyor satıyoruz. Bu tabi ki bizim çalışma şeklimiz. Her sandık odası bu şekilde çalışmıyor her türlü eşya alıp satıyorlar. Bozuk , problemli, yıpranmış, geçici olarak onarılmış kamufle ederek, laf kalabalığı ile dikkatinizi dağıtarak verebilirler dikkat. Daha sonra yanlarına bile yanaşamazsınız. Sen beğendin, baktın aldın, görseydin kardeşim; diye tepki verirler ve oradan uzaklaştırırlar.

Onun için  ikinci el eşya almadan satmadan önce iyi araştırın.  Bilhassa ikinci elden sandık odalarından eşya almadan önce alış veriş yapacağınız firmayı iyi seçin; ÜZÜLMEYİN.

İkinci el eşya nedir, fiyatı ve kalitesi
Başa dön