Mersin İkinci El Eşya

mersinde ikinci el esya yatak-odasi-takimlari
mersinde ikinci el esya yatak-odasi-takimlari

Mersin ikinci el eşya sektörü ile ilgili bilgi, belge ve resimlere buradan ulaşabilirsiniz. Sizlere bu sitede ve diğer kardeş sitelerde mersin ikinci el eşya sektörü hakkında gerekli ve yeterli bilgileri sunmaya çalışacağız.

Son yıllarda Mersin’de ikinci el eşya sektörü oldukça hareketlendi. Orta doğudan ve Türkiye’nin güney doğusundan yoğun bir göç geldi. Hem alışveriş arttı hemde Mersin ikinci el eşya sektörüne giren esnaf sayısı arttı. Evet alışveriş arttı. Ancak esnaf sayısı da orantısız arttığı için esnaf başı iş ve kar oranı elbetteki düştü. Ve bunun yanı sıra kayıt dışı çalışan esnaf sayısı da bir hayli arttı.

MERSİN İKİNCİ EL EŞYA SEKTÖRÜNDEKİ SORUNLAR

İkinci el eşya sektöründeki sorunlar elbetteki vardı. Lakin bu yeni durumla birlikte İkinci el eşya piyasasındaki sorunlarda çığ gibi büyüdü.

Birincisi bu işi yapan esnaf sayısı çok çok arttı ve piyasa kaldırmaz hale geldi. İkinci el eşyaya talep ne kadar artarsa artsın. Buradan pay alanların sayısı orantısız büyürse hiç kimse bu işten memnun kalmaz . Çünkü yaptığı işten elde ettiği getiri tatmin edici düzeye erişemez.

İkincisi ki buda çok önemli ikinci el eşya alım fiyatları  aşırı yükseldi. Arz talep kanununa göre eşyaya talep artınca doğal olarak fiyatları da arttı. Emekli açmış bir dükkan vergi yok gider yok nasılsa emekli maaşı da geliyor. Birde işten de anlamıyor gidiyor eşyanın başına artırabildiği kadar artırıyor. Sonuç Mersin’de 2. el eşya fiyatları had safhada arttı, neredeyse sıfır fiyatlarla yarışır hale geldi.

İKİNCİ EL EŞYA KATEGORİLERİ

  • İKİNCİ EL EV EŞYALARI

     – Elektrikli, elektronik eşyalar. ( Küçük ev aletleri, ses ve sinema sistemleri)

      –  Beyaz eşyalar. ( Buzdolabı, Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırınlı ocak, ankastre setler)

       – LCD, LED, PLAZMA Televizyonlar

       – Klima. (klasik ve inverter klimalar)

     BİLGİSAYARLAR ( laptop, diz üstü, masaüstü, notebook,  bilgisayarlar.)

  • İKİNCİ EL OFİS – BÜRO EŞYA VE MOBİLYALARI
  • 2.EL PASTAHANE, LOKANTA, KAFETERYA, LOKAL, KIRAATHANE EŞYA VE MOBİLYALARI
  • İKİNCİ EL OTEL, MOTEL, PANSİYON, TATİL KÖYÜ EŞYA VE MOBİLYALARI