MERSİN İKİNCİ EL EŞYA

Mersin de 2. El Eşya da Kalite ve Güvenin Adresi

Mersin’de 2.el eşya nereden alıyoruz

mersin ikinci 2.el esya
mersin ikinci 2.el esya
mersin ikinci 2.el esya

 

Mersin’de 2.el eşya nereden alıyoruz sorusu bize çok sorulduğu için bu yazıyı kaleme alma ihtiyacı hissettim. Müşterilerimizin bir çoğu bu konuda oldukça hassas. İllaki 2.el eşya ve mobilyaları nereden aldığımızı öğrenmek istiyorlar. Tabi ki de haklılar, aldıkları 2.el eşya ve mobilyanın nereden alındığını, nereden geldiğini öğrenmek en doğal hakları. En çok dikkat ettikleri husus icradan mı alındığı. Çünkü millet olarak bildiğimiz bir deyim var “ağlayanın malı gülene hayır etmez”. Bu nedenle hiç kimse icradan alınan bir ikinci el eşyayı almak istemiyor. Zira hayır etmeyeceğini düşünüyorlar. Herkesin düşüncesine ve inancına saygı göstermek durumundayız.   Bu sorunun bizde tek ve kesin bir cevabı var : Biz kesinlikle icradan mal alıp satmıyoruz.

Mersin’de 2.el eşya nereden alıyoruz sorusunun net cevapları:

 • Mersin’de şehir içerisinde evini değiştirenlerden. Yeni eve veya daha büyük , daha küçük eve taşınanlardan. Eşya ve mobilyasının taşındığı eve uymaması nedeniyle
 • Mersin’den başka şehire taşınanlardan alıyoruz. Şehir dışına taşınanlar öncelikle nakliye firmalarına gidiyorlar. Taşınma ücretinin çok yüksek olduğunu öğrenince 2. el eşya ve mobilyalarını burada satıyorlar. Nakliye ve hamaliye ücretiyle gittikleri yerde eşyalarını yeniliyorlar. Bu düşüncede olanlardan alıyoruz.
 • Kullandığı eşyadan, mobilyadan yılmış veya artık beğenmiyor değiştirmek isteyenlerden alıyoruz.
 • Yeni modeller çıkmış model yenilemek isteyenlerden alıyoruz.
 • Tayini çıkan memurdan , iş yerini başka şehire taşımak isteyen iş adamlarından alıyoruz.

Mersin’de biz hangi eşya ve mobilyaları almıyoruz.

Biz firma olarak her çıkan 2.el eşya ve mobilyayı almıyoruz . 2.el eşya, mobilya ve beyaz eşya alırken çok ince eleyip sık dokuyoruz. Almadığımız eşyalar ve nedenlerini sıralarsak:

 • Biz fırsatçı esnaf olmadığımız için alış verişin normal şartlarda olmasına dikkat ediyoruz.
 • Eğer eşyasını mobilyasını satan ekonomik zaruretten dolayı satıyorsa, biz ona başka yollar öneriyor ve eşyasını, mobilyasını satmaktan vazgeçirmeye çalışıyoruz. Çünkü sonra tekrar yerine koyması onun için oldukça zor olacak. Elimizden geldiği, aklımızın yettiği kadarı ile o kişiye bir çözüm yolu gösterip bu tür eşyaları almak istemiyoruz.
 • Eşler arasında bir anlaşmazlık var ise ve eşyaları satmak da acele ediyorlarsa onları da vazgeçirmeye çalışıyoruz. Bir birlerine zaman vermelerini belki tekrar bir araya gelebileceklerini öneriyoruz.
 • Eğer eşlerden biri o anda orada yoksa o eşyayı diğer eşle görüşüp onunda rızası olduğuna ikna olmadıkça almıyoruz. Çünkü eşlerden biri başka yerdeyken diğer eş eşya ve mobilyayı satıp kaçabiliyor.Biz buna alet olmak istemiyoruz.
 • Dolandırıcılardan, hırsızlardan eşya ve mobilya almıyoruz. Başka esnafları dolandırıp getirenlerden almıyoruz.
 • Başkasına ait ve kendisine emanet edilmiş eşya ve mobilyayı da sahibiyle görüşmeden almıyoruz.
 • Çok eski model, yıpranmış, sorunlu, problemli, arızalı 2. el eşya ve mobilyalar almıyoruz.
Mersin’de 2.el eşya nereden alıyoruz
Başa dön