MERSİN İKİNCİ EL EŞYA

Mersin de 2. El Eşya da Kalite ve Güvenin Adresi

Mersin’de 2.el eşya satanların dikkatine

Mersin'de 2.el eşya satanların dikkatine
Mersin'de 2.el eşya satanların dikkatine
Mersin’de 2.el eşya satanların dikkatine

 

    Mersin’de 2.el eşya satanların dikkatine sunmak istediğimiz, alışveriş esnasında yaşadığımız olumsuzluklar var. Hayatın her alanında olduğu gibi 2.el eşya alım satımı esnasında da elbetteki bazı sıkıntılar, anlaşmazlıklar ve olumsuzluklar olabilir ve yaşanabilir. Ancak bunlar elbetteki elde olmadan, dalgınlıkla, farkında olmadan, istemeyerek ve bilmeyerek olursa tabi ki anlayışla karşılanabilinir.Ama bunun bir sınırı olmalı, kötü niyetle kandırmaya yönelik olmamalı. Çünkü biz yıllardır bu işin içerisindeyiz ve artık yeteri kadar her konuda tecrübe sahibi olduk. Satacağınız eşya veya mobilyayı gördüğümüz zaman onun kaç yıllık bir model olduğunu ve piyasasını elbetteki çok iyi biliyoruz.Sürekli piyasayı da takip ediyoruz yeni ve 2. el eşya fiyatlarını da gayet iyi biliyoruz.

    Mersin’de 2.el eşya satanlar ile en çok yaşadığımız sorun

       Satılmak istenilen 2. el eşya veya mobilyanın kaç yıllık ürün olduğu konusu sorunların başında geliyor. Bize telefon yoluyla ulaşan ve eşyasını satmak isteyen müşterimizle mutlaka bir ön görüşme yapıyoruz. Satmak istediği 2. el eşya, mobilyaların özellikleri hakkında ve düşündüğü fiyat husunda sorularımız oluyor. Ve problem burada başlıyor satmak istediğiniz eşyanız kaç yıllık diye sorduğumuzda 1,5 – 2 yıllık deniyor eve eşyayı görmeye gidiyoruz eşya veya mobilya 20 yıllık el insaf kardeşim. Durumu ortaya koyduğumuzda ya diyor ki üzerinde hepsi hepsi 10 kere oturulmadı yada ben alalı 1,5- 2 yıl oldu diyor. Biz kaç yıllık diye soruyoruz ne kadar kullandınız diye değil veya madem siz 2. elden aldınız neden 2. elden aldım demiyorsunuz. Sonuç ne oldu bizim bir kaç saatimiz boşa gitti ve sizin elinize de hiç bir şey geçmedi. Aslında amacı buraya kadar gelsin ya alır yada en azından fiyat öğrenmiş oluruz diye düşünüyor. Halbuki biz almayacağımız eşya ve mobilyayı bize bedava bile verseniz almayız , ayrıca almadığımız eşyaya fiyat da vermeyiz.

  Biz bozuk, sorunlu beyaz eşya almıyoruz

    Biz bozuk, sorunlu beyaz eşya almıyoruz diyoruz, sağlam diyor gidiyoruz arızalı. Ne dese beğenirsiniz yaptır vallahi çok para kazanırsın . Kardeşim ben tamirciyle çalışmıyorum, tamirli mal satmıyorum. Ben size baştan söyledim beni buraya kadar niye yordunuz ve vaktimi niye aldınız dediğimizde. Ya bu çalışıyordu ama şimdi neden böyle oldu anlayamadım diyor.

Bir diğer sıkıntı 2. el eşya fiyatları konusunda yaşıyoruz. Yemin ediyor ki ben falan yerde şu fiyata gördüm, yada ben bu fiyata aldım diyor. Söylediği fiyat imkansız bir fiyat bizi yanıltamazsınız çünkü bir sürekli piyasanın içerisindeyiz.

    Kısacası 2. el eşya satmak isteyen sayın değerli müşterilerimiz sizler elbette bizim velinimetimizsiniz.  Sizler sayesinde iş yapıyoruz , para kazanıyoruz. Ancak bir birimizi yanıltma yoluna gitmeyelim . Sizlerden rica ediyorum sorulan sorulara doğru cevap verelim. Ve sizin satmak istediğiniz eşya veya mobilya bize uygun değilse lütfen bizi çağırmayın . Hem sizin , hemde bizim vaktimizi boşa harcamış olursunuz.

Mersin’de 2.el eşya satanların dikkatine sunmak istediğimiz esas olarak bunlardan ibaret. Bunlara dikkat edersek hem birbirimizi hemde kendimizi boşa uğraşmamış ve boşa  zaman kaybetmiş olmayız.Bizi anlayacağınızı ve hak vereceğinizi umuyoruz.

2.el eşya konusunda bizi takip etmeye devam edin ve kalın sağlıcakla…

Mersin’de 2.el eşya satanların dikkatine
Başa dön