MERSİN İKİNCİ EL EŞYA

Mersin de 2. El Eşya da Kalite ve Güvenin Adresi

Mersin’de 2.el eşya alım satımı

Mersin'de 2.el eşya alım satımı

Mersin’de 2.el eşya alım satımı

Mersin’de 2.el eşya alım satımı konusunda daha önce yazmış olduğumuz yazıları okumadıysanız okumanızda yarar var. Aşağıda linklerini verdiğim yazıları dikkatli incelerseniz 2. el eşya alım satımı konusunda ki  püf noktalarını ve ne yapmanız gerektiğini bilebilirsiniz.

https://mersinikincielesya.net/mersinde-2-el-esyami-satmak-istiyorum/

https://mersinikincielesya.net/mersinde-2-el-esyami-nasil-satarim/

https://mersinikincielesya.net/mersinde-2-el-esya-alanlar-satanlar/

Önceki yazılarımızda da belirttiğimiz gibi Mersin’de 2.el eşya alım satımı konusunda hata yapmamak için, üzülmemek için yazılarımızda bahsettiğimiz noktalara dikkat etmeniz gerekir.

Tekrar kısaca özetlersek, öncelikle satacağımız, alacağımız 2.el eşya veya mobilyaya karar vereceğiz.Tecrübeli ve işini bilen  iyi bir esnaf seçeceğiz. Satacağımız 2.el eşya ve mobilya hakkında doğru bilgiler vereceğiz. Fiyatta anlaşacağız, nakliye ve hamaliye alan esnafa ait olmak şartıyla 2.el eşya ve mobilyalar evden indirilip nakliye aracına yüklenecek.  Ancak detaylı bir açıklama için yukarıda ki linkleri mutlaka ziyaret ediniz.

2.el eşya satış esnasında dikkat edilecek hususlar

Yukarıda bahsi geçen adımlardan sonra sıra geldi eşyayı teslim edip parayı tahsil etmeye. Adı sanı, iş yeri  belli güvenilir esnafı seçtiyseniz sorun pek yaşamazsınız. Fiyatta anlaştınız ve  taşınıp yüklenmeye başlandı. Siz sabırla yüklemenin bitmesini bekleyeceksiniz. Sattığınız 2. el eşya, mobilya araca yüklenmeden paranızı alamazsınız. Belki bu satışa itirazı olan aile veya yakınlarınızdan birileri vardır. Haberdar olunca gelip engelleyebilirler. Eğer yükleme bittiyse esnaf sizden kimlik fotokopinizi  isteyecektir. Bir satış sözleşmesi yaparak kimlik fotokopinizi de ekleyerek size imzalatacak ve paranızı ondan sonra ödeyecektir.  Yada bazı esnaflar güvenlik açısından ödemeyi dükkanında yapmaktadır.

Burada dikkat edeceğiniz en önemli husus ister orada isterse dükkanında olsun o an için mutlaka paranızı alın. Paranızı almadan imzaladığınız sözleşmeyi ve kimlik fotokopinizi ona teslim etmeyin.Türlü bahanelerle paranızı ödemeyi ertelemesini kesinlikle kabul etmeyin. Eğer kabul ederseniz bu sizin o parayı çok zor alacağınız anlamına gelir yada hiç alamamanız. Paranızı ödemiyorsa eşyalarınızı tekrar geri götürmesini isteyin, eğer reddederse gerekirse karakola başvurun. Dolandırılmaya çalışıldığınızı anında nakit ödeme şeklinde aldığı 2.el eşyalarınızın parasını ödemeye yanaşmadığını gerekçe göstererek …Eşyalarınızı geri aldığınızda aynı hataya düşmeden dürüst bir esnafa eve çıkarmadan tekrar yeniden satabilirsiniz.

 

Mersin’de 2.el eşya alım satımı
Başa dön