MERSİN İKİNCİ EL EŞYA

Mersin de 2. El Eşya da Kalite ve Güvenin Adresi

Mersin’de 2. El Eşya Alanlar Satanlar

Mersin'de 2.el eşya alanlar satanlar
Mersin'de 2.el eşya alanlar satanlar
Mersin’de 2.el eşya alanlar satanlar

Mersin’de 2. el eşya alanlar satanlar; nelere dikkat etmeleri ve yapmaları gerekenler hususunda aydınlatmaya devam edeceğiz. Geçen iki yazımızda 2.el eşya satacakların doğru esnafı belirleme konusunda gösterecekleri hassasiyeti belirttik. Ayrıca satacakları eşyanın durumu ve özellikleri konusunda doğru bilgi vermenin önemini özellikle belirtmiştik. Burada belirttiğimiz hususlara uyulması alış verişin sağlıklı geçmesi açısından oldukça önemli. Esasen tabi ki önemli olan karşılıklı samimiyet ve dürüst olunması. Artık herkes her şeyin farkında, kimse kimseyi kandırmaya çalışmasın. Yıllar öncelerinde kaldı kurnaz çerçi mantığı ile davranmak. Tabiri caiz ise artık “kimse yemiyor.” Kısa bir tekrar veya özetten sonra kaldığımız yerden devam edelim.

2. el eşya mobilya konusunda diğer sitemize de buradan göz atabilirsiniz.

Mersin’de 2. El Eşya Alanlar Satanlar Nelere Dikkat Etmeli

İlk önce yapmaları gereken şey ne alacaklar veya ne satacaklar ise karar vermeliler. Ve o konuda kararlı ve net olmalılar. Örneğin; müşteri arıyor satmam gereken eşyalarım var diyor ve satacakları eşyaları sıralıyıor. Telefonla ön görüşmede anlaşıyoruz. Doğal olarak alışverişi netleştirmek ve sonuca bağlamak için adrese gidiyoruz.

Tabi ki bahsettiği eşyaları görmek ve değerlendirmek istiyoruz. Ancak bakıyoruz müşteri karasızlık içerisinde kalmış. Acaba bunu vermesem mi, bu kalsın  şunu vereyim v.b. Dolayısıyla uzun süre orada karar vermesini bekliyoruz. Haliyle hoş bir durum olmuyor. O nedenle müşteri önce kesin karar vemeli ve öyle aramalı.

İkinci önemli bir husus ise alışveriş yapacakları esnafı doğru seçmeleri gerekir. Çünkü son yıllarda yaşanan göç nedeniyle 2. el eşya, mobilya işine bir çok insanlar girdi. Elbette ki içerisinde dürüst, düzgün insanlar da var ancak büyük çoğunluğu fırsatçı zihniyetli insanlardır.

Ayrıca bu sektöre yeni girdikleri için işi ve piyasayı bilmeyen insanlar çoğunlukta. İnsanları evinize davet ediyorsunuz ve bire bir yüz yüze muhatap oluyorsunuz. Bu saydığım nedenlerden dolayı iş yapacağınız esnafın edepli, saygılı, namuslu ve dürüst olması çok önemli.

Dolayısıyla emin olduğunuz, hakkında güçlü referanslarınız olan, yıllardır bu işi yapan esnaflarla iş yapınız. Hem sizin hem de alışverişin güvenliği açısından bu çok önemli. 

Mersin’de 2.El Eşya Mobilya Fiyatları

Mersin’de satmak istediğiniz 2.el eşya veya mobilyanın fiyatını belirleyen bir sürü faktör var. Bunlardan en önemlileri kalitesi, kullanım durumu ne kadar yıpranmış olduğu, modeli.

Diğer önemli bir hususta o eşya veya mobilyaya 2.el piyasasında ne kadar talep olduğudur. Örneğin bu günkü günde yemek odası parçaları olan konsol, gümüşlük veya vitrin satmak istiyorsunuz. İkinci elde hiç talep olmayan ürünler. Çünkü herkes gümüşlük, konsol ve vitrinlerini elden çıkarıyor. 

Artık sadece masa sandalye kullanıyorlar. Böyle olunca isterse çok kaliteli ve yeni yemek odası takımınız olsun para etmiyor. 2.el Bir eşyanın değerini belirleyen en önemli hususlardan biri de demek ki o eşyaya olan talep.

Çok değerli olsa bile kişiye özel eşyalar, ekstrem eşyalar, normal standartlar dışı renk ve özelliklere sahip eşya ve mobilyalar pek talep görmeyeceği için fiyatları da doğal olarak çok düşük olur.

2.el de en çok değer kaybeden ürünlerden örnekler verirsek ; eksersiz aletleri, spor aletleri, çok şaşalı avangart mobilyalar, çok lüks elektrikli ve elektronik eşyalar, kaliteli ve pahalı yataklar, kişisel bakım ürünleri.

Her 2.el eşya veya mobilyanın kendine has özel bir fiyatı vardır. Ortalama bir fiyat olmaz. Çamaşır makinelerini kaça alıyorsunuz yanlış bir soru olur ancak bu çamaşır makinesini kaça alırsınız doğru bir soru olur ve doğru bir cevabı olur. Her türlü 2.el eşya ve mobilya içinde aynıdır.

Sonuç olarak;

Mersin’de 2. el eşya alanlar satanlar eğer doğru alıcıyı belirlediyseniz fiyat konusunda anlaşmanızda zor olmaz. Zira aklı başında tutarlı ve dürüst bir alıcı sizi ikna edecek doğru fiyatı sunacaktır. Bilir ki sizi fiyat konusunda ikna edemezse kendisinden sonra gelecek olanlara hazır olacaktır. Akıllı hiç bir esnaf vakit, zaman ve emek harcadığı bir eşya veya mobilyayı almadan geri dönmek istemez. Dolayısı ile verilebilecek fiyatı verecektir.

Bugün içinde 2.el eşya veya mobilyaya fiyat belirleme konusunu işledik. Ayrıca sormak istediklerinizi yorumlar kısmından sorabilirsiniz, mutlaka cevaplanacaktır. Daha sonra ki günlerde kaldığımız yerden devam deceğiz. Bizi takip etmeye devam etmeniz menfaatiniz içindir.

Mersin’de 2. el eşya alanlar satanlar aynı konudaki daha önceki yazılarımızı da okuyunuz.

Mersin’de 2.el eşyamı satmak istiyorum.

Mersin’de 2.el eşyamı nasıl satarım

 

 

 

 

Mersin’de 2. El Eşya Alanlar Satanlar
Başa dön