Mersin’de 2.el eşya alanlar satanlar

Mersin’de 2.el eşya alanlar satanlar

Mersin’de 2.el eşya alanlar satanlar dikkat etmeleri ve yapmaları gerekenler hususunda aydınlatmaya devam edeceğiz. Geçen iki yazımızda 2.el eşyayı satacakları esnafı belirleme konusundaki hassasiyeti ve satacakları eşyanın özellikleri konusunda doğru bilgi vermenin önemini özellikle belirtmiştik.Burada belirttiğimiz hususlara uyulması alış verişin sağlıklı geçmesi açısından oldukça önemli. Esasen tabi ki önemli olan karşılıklı samimiyet ve dürüst olunması. Artık herkes her şeyin farkında, kimse kimseyi kandırmaya çalışmasın. Yıllar öncelerinde kaldı kurnaz çerçi mantığı ile davranmak. Tabiri caiz ise artık “kimse yemiyor.” Kısa bir tekrar veya özetten sonra kaldığımız yerden devam edelim.

2.el eşya mobilya konusunda diğer sitemize de buradan göz atabilirsiniz.

Mersin’de 2.el eşyaya fiyat belirleme

Mersin’de satmak istediğiniz 2.el eşya veya mobilyanın fiyatını belirleyen bir sürü faktör var. Bunlardan en önemlileri kalitesi, kullanım durumu ne kadar yıpranmış olduğu, modeli. Diğer önemli bir hususta o eşya veya mobilyaya 2.el piyasasında ne kadar talep olduğudur. örneğin bu günkü günde yemek odası parçaları olan konsol, gümüşlük veya vitrin satmak istiyorsunuz. İkinci elde hiç talep olmayan ürünler. Çünkü herkes gümüşlük, konsol ve vitrinlerini elden çıkarıyor.  Artık sadece masa sandalye kullanıyorlar. Böyle olunca isterse çok kaliteli ve yeni yemek odası takımınız olsun para etmiyor. 2.el Bir eşyanın değerini belirleyen en önemli hususlardan biri de demek ki o eşyaya olan talep. Çok değerli olsa bile kişiye özel eşyalar, ekstrem eşyalar, normal standartlar dışı renk ve özelliklere sahip eşya ve mobilyalar pek talep görmeyeceği için fiyatları da doğal olarak çok düşük olur. 2.el de en çok değer kaybeden ürünlerden örnekler verirsek ; eksersiz aletleri, spor aletleri, çok şaşalı avangart mobilyalar, çok lüks elektrikli ve elektronik eşyalar, kaliteli ve pahalı yataklar, kişisel bakım ürünleri.

Her 2.el eşya veya mobilyanın kendine has özel bir fiyatı vardır. Ortalama bir fiyat olmaz.Çamaşır makinelerini kaça alıyorsunuz yanlış bir soru olur ancak bu çamaşır makinesini kaça alırsınız doğru bir soru olur ve doğru bir cevabı olur. Her türlü 2.el eşya ve mobilya içinde aynıdır.

Sonuç olarak

Mersin’de 2.el eşya alanlar satanlar eğer doğru alıcıyı belirlediyseniz fiyat konusunda anlaşmanızda zor olmaz. Zira aklı başında tutarlı ve dürüst bir alıcı sizi ikna edecek doğru fiyatı sunacaktır. Bilir ki sizi fiyat konusunda ikna edemezse kendisinden sonra gelecek olanlara hazır olacaktır. Akıllı hiç bir esnaf vakit, zaman ve emek harcadığı bir eşya veya mobilyayı almadan geri dönmek istemez. Dolayısı ile verilebilecek fiyatı verecektir.

Bugün içinde 2.el eşya veya mobilyaya fiyat belirleme konusunu işledik. Ayrıca sormak istediklerinizi yorumlar kısmından sorabilirsiniz, mutlaka cevaplanacaktır. Daha sonra ki günlerde kaldığımız yerden devam deceğiz. Bizi takip etmeye devam etmeniz menfaatiniz içindir.

Aynı konudaki daha önceki yazılarımızı da okuyunuz.

Mersin’de 2.el eşyamı satmak istiyorum.

Mersin’de 2.el eşyamı nasıl satarım