MERSİN İKİNCİ EL EŞYA

İkinci el eşya nedir, fiyatı ve kalitesi

  İkinci el eşya nedir, fiyatı ve kalitesi

İkinci el eşya nedir, fiyatı ve kalitesi   Mersin ikinci el eşya denilince kullanılmış yada kullanılmamış evlerden, bürolardan, yazlıklardan, otellerden, kafeteryalardan, pansiyonlardan, tatil köylerinden ve diğer mesken veya iş yerlerinden satın alınıp sandık odalarında satılan eşya ve mobilyalara genellikle ortak ad olarak ikinci el eşya denir. Biz Kaya Sandık Odaları olarak genellikle evden eve taşınan , bu şehirden göçen, eşyalarını yenilemek isteyen, iş yerini kapatan, iş değişikliği yapan insanlardan satın alıyoruz. Mersin’de oturan bazı kişiler bu şehirden başka şehire göçmek istiyor, ev taşımacılık nakliye firmalarına gidiyor ; onların oldukça yüksek ücret istemeleri sonucunda eşyalarını taşıtmaktan vaz geçiyor ve satmaya karar veriyor. burada biz devreye giriyoruz. İnternet veya daha önceki müşterilerimizin tavsiyesi üzerine bizi arıyor gidip eşyalarına bakıyor değerlendiriyor ve anlaşarak satın alıyoruz. Bunun yanı sıra renginden, modeli ve kalitesinden dolayı eşyasını değiştirenler var. Ev taşınmalarında büyük evden küçük eve yada tam tersi durumlarda eşya yeni eve uygun olmayınca satıp yenileyenler var. Mağazaların yeni kampanyaları sonucunda evindeki eşyasını yenileyenler, değiştirenler var. İnsanların ekonomik durumları düzelince evlerini ve ev eşyalarını değiştirme ve yenileme gibi bir eğilimleri var . ayrıca iş yeri ve büro, ofis gibi yerlerden de iş değişikliği , işi yürütememe, işi bırakma gibi nedenlerden dolayı ikinci el eşya ve mobilya ediniyoruz.

    Biz Mersin kaya Sandık Odaları firma olarak ikinci el eşya konusunda oldukça titiz davranıyoruz.Belli prensiplerimiz var ve kesilikle bu konuda ödün vermiyoruz. Öncelikle satın aldığımız eşya nedeniyle kimse rahatsız olmamalı. Yani satanın eşiyle, ailesiyle görüşmeden almıyoruz. Çünkü bazen habersizden satıp aileyi sıkıntıya düşürenler var . Birde adam mağazadan almış hiç açmamış satmaya çalışıyor niyeti belli mağazaya ödemeyecek biz o tür eşyaları da almıyoruz. Veya karşılıksız çek veya senetle piyasayı dolandırmış gelmiş biz o kişiden de bedava verse bile yine de almıyoruz. Aldığımız eşyalarda özellikle temiz, sağlam, kullanışlı, sorunsuz ve problemsiz olmasına çok dikkat ediyoruz.

    İKİNCİ EL EŞYA FİYATLARI

     İkinci el eşya fiyatları eşyaya göre değişir . İkinci el eşyada fiyatı belirleyen faktörler  eşyanın   markası, modeli, kalitesi, yenilik düzeyi, rengi, piyasadaki sürüm durumu. İkinci el piyasasında en önemli faktörlerden biri de çabuk satılabilir bir eşya olması Örneğin ikinci el piyasasında  çekyat veya  çekyat takımı çok çabuk satılan bir üründür.Bunu yanı sıra kullanışlı, koyu renk ürünlerde çabuk satılır, Yani eşyanın rengi bile fiyatını belirlerken önemlidir. Kısacası ikinci el her eşyanın kendine has kendine özgü bir fiyatı vardır.

    İKİNCİ EL EŞYADA KALİTE VE SAĞLAMLIK

    Biz Mersin Kaya Sandık Odaları ikinci el eşya alırken ve satarken kalite ve sağlamlığa da çok önem veriyoruz. En fazla bir kaç yıllık, yeni model, sağlam ve  kaliteli eşya alıp satmaya özen gösteriyoruz. Bizi bir müşteri aradığında ön görüşmede eşyalarının kaç yıllık eşya olduğunu soruyoruz . Eğer bir kaç yıldan eskiyse, demode ise, sorunlu, problemli ise, yıpranmış ise eşyasının bize uygun olamadığını söylüyoruz ve o eşyayla ilgilenmiyoruz. Biz eskici, hurdacı değiliz , biz daha çok sıfır ayarında temiz, sağlam, kaliteli ve yeni model eşya ve mobilyalar alıyor satıyoruz. Bu tabi ki bizim çalışma şeklimiz. her sandık odası bu şekilde çalışmıyor her türlü eşya alıp satıyorlar, Bozuk , problemli, yıpranmış, geçici olarak onarılmış kamufle ederek, laf kalabalığı ile sizin dikkatinizi dağıtarak size verebilirler aman dikkat. Daha sonra yanlarına bile yanaşamazsınız; sen beğendin, baktın aldın, görseydin kardeşim ! diye tepki verirler ve oradan uzaklaştırırlar… Onun için  ikinci el eşyanızı satmadan veya ikinci elden sandık odalarından eşya almadan önce alış veriş yapacağınız firmayı iyi seçin; ÜZÜLMEYİN.

Bir düşünce üzerine “İkinci el eşya nedir, fiyatı ve kalitesi

  1. Geri İzleme: Mersin'de 2.el eşya satanların dikkatine

Bir Cevap Yazın

Mersin'de 2.el eşya ve mobilyada kalite, sağlamlık ve ucuzluğun adresi: Kapat