MERSİN İKİNCİ EL EŞYA

Mersin de 2. El Eşya da Kalite ve Güvenin Adresi

Mersin’de 2.el klima çeşitleri

Mersin'de 2.el klima çeşitleri 1 – Mersinde 2.el klima cesitleri
Mersin’de 2.el klima çeşitleri

Mersin’de 2.el klima çeşitleri bakımından farklılıklar göstermektedir. Evlerde kullanılan ve iş yerlerinde  kullanılan klima çeşitleri vardır. Evlerde kullanılanlar genellikle duvar tipi split klimalardır. Tek tek kullanıldığı gibi multi sistem olarak tek dış üniteyle iki veya üç iç ünite birlikte kullanıldığı sistemlerdir. Bu nedenle öncelikle bize ne tür bir klima uygun olacağına karar vermeliyiz.

Mersin’de 2.el klima çeşitleri; İş yerlerinde ise kullanılan sitemlere göre ve klima çeşitlerine göre sınıflandırılabilir. Tüm işyerinin bölümlerini merkezi bir yerden ısıtma ve soğutma şeklinde yapılan VRF sistemi, yine multi ve tek bire bir sistemler uygulanabilir. Kullanım şekline göre ise tavan tipi, duvar tipi, salon tipi ve kaset tipi klimalardır.

Klimalar çalışma prensiplerine göre de inverter klimalar ve klasik klimalar olarak gruplandırabilinir. İnverter kimalar R 410 gazla çalışır ve daha çok elektrik tasarrufu sağlarlar. Klasik klimalar ise eski tip gaz olan ve yakında kullanımı büyük bir ihtimalle yasaklanacak olan R 22 gazla çalışır ve inverter klimalara göre daha fazla elektrik tüketirler.

Klima kullanımı ve dikkat edilecek hususlar

Elbetteki klima seçiminde, montajında ve kullanım esnasında dikkat etmemiz gereken bir dizi hususlar vardır. Tam da bunun için aşağıda maddeler halinde sıraladık.

Öncelikle klima kurulurken dış ünitenin evin en çok gölge alan kısmına koyulmalı, iç ünitede odaya hakim olabileceği perde ve mobilyalardan uzak bir yere monte edilmeli. Kullanırken de aşağıdaki hususlara dikkat etmelidir.

  • Yazın soğuğa ayarlarken rahat edebileceğiniz en yüksek sıcaklığı seçin hem tasarruf edersiniz hem klimanız rahat çalışır. Kesinlikle çok düşük sıcaklığa ayarlamayın zira hem çok yakar hemde çabuk soğutmaz.
  • Nemin yüksek olduğu günler nem alma modunda çalıştırın.
  • Klima iç ünitelerinin filtrelerini arada bir temizleyin; servise de periyodik genel bakımını yaptırın klima daha randımanlı çalışır.
  • Klimanızı programlayarak evin boş olduğu saatlerde durmasını eve geleceğiniz saate yakın çalışmasını ve ısınmasını veya serinlemesini sağlayabilirsiniz.
  • Çok sıcak günlerde veya güneşin cama vurduğu zamanlarda perde, jaluzi veya kepengi kapatarak odanın soğumasına yardımcı olabilirsiniz.

Mersin’de 2.el klima fiyatları

Mersin’de 2. el klima fiyatları klimanın kapasitesine göre, özelliklerine ve kullanım durumuna göre değişir.

Mersin’de 2.el klimalarda  montaj dahil çalıştırıp teslim etmek şartıyla en uygun fiyatlara Mersin Kaya Sandık Odaları 2. el eşya ticaretinde.

Sonuç olarak;

Tüm bu yukarıda saydığımız nedenlerden dolayı aldığınız klimadan ve size verilen hizmetten memnun kalabilmeniz için

Mersin’de satışta ki güncel klimalar için  buradan dükkanımıza uğrayın.

Mersin’de 2.el klima çeşitleri
Başa dön