MERSİN İKİNCİ EL EŞYA ALANLAR

Mersin 2. El Eşya da Kalite ve Güvenin Adresi

Mersin’de 2.el eşyamı nasıl satarım

mersin'de 2.el eşyamı nasıl satarım

Mersin’de 2.el eşyamı nasıl satarım

Bu konuyla ilgili önceki yazımızda iyi bir esnaf seçiminin önemini belirtmiştik. Mersin’de 2.el eşyamı satmak istiyorum, Mersin’de 2.el eşyamı nasıl satarım konusunun diğer detaylarına da burada devam edelim.

Esnaf seçimini yaptığımıza göre artık satacağımız eşya ile ilgili görüşebiliriz. Öncelikle telefonla bir ön görüşme yapmanız gerekir. Satacağınız eşya veya mobilyanın markası, modeli, o anki durumu, özellikleri ne ise etraflıca belirtmeniz de yarar var. Mümkünse whatsapp veya facebooktan resim yüklemeniz gerekir. Ancak burada çok çok önemli olan husus doğru bilgiler vermek resimlerken de var olan özür ve kusurları da görünecek şekilde resimlemek gerekir. Eğer doğru bilgi vermezseniz yada gizlerseniz alıcı eşyanın başına gelip gördüğünde zor durumda kalırsınız. Özürlerini gizlediğinizden dolayı; belki de almayacağı bir eşya için boşa bir zaman kaybı olmuş olacak. Çünkü her esnaf  her eşyayı almayabilir.

Misal biz çok eski model, çok kullanılmış, yıpranmış, arızalı, problemli 2.el eşya veya mobilya almıyor, satmıyoruz. Bize, iş yerimize uygun olmayan eşya, mobilyayı bedava verseniz yine almayız. Özellikle bu konunun altını çizmek istiyorum: Satmak istediğiniz 2.el eşya veya mobilya hakkında bilgi verirken yanlış bilgi vermeyin veya özürlerini gizlemeyin. Bazı müşterilerimiz hele bir gelsin almazsa da en azından fiyat öğreniriz diye düşünüyorlar. Halbuki bir insanın almayacağı eşyaya vereceği fiyat ne kadar doğru olabilir ki? Ben şahsen almayacağım bir eşya veya mobilyaya fiyat biçmem çünkü doğru olmaz.

Bizi izlemeye devam edin

Şimdiye kadar yazdıklarımızı bir toparlarsak kısacası; öncelikle iyi, doğru bir esnaf seçeceğiz. Daha sonra bir telefon ön görüşmesi yapacağız. Ancak satacağımız 2. el eşya eşya mobilya hakkında doğru ve tam bilgiler vereceğiz. Bazı şeyleri gizlemeyeceğiz yada yanlış bilgiler vermeyeceğiz.Zira alıcı eşya veya mobilyanın başına geldiğinde nasılsa görür ve zor durumda kalırsınız.

Bu günlük de bu kadar bizi takip etmeye devam ederseniz Mersin’de 2.el eşyamı nasıl satarım, kime satarım, kaça satarım. Sattığım 2.el  eşya veya mobilyanın parasını nasıl alırım, nakliye ve hamaliye kim öder. 2.el eşya, mobilya alım satımı esnasında çıkacak muhtemel sorunlar ve çözümleri konularını tek tek ele alacağız ve sizleri detaylarına kadar bilgilendireceğiz.

Mersin’de 2.el eşyamı nasıl satarım
Başa dön