MERSİN İKİNCİ EL EŞYA

Mersin İkinci El Eşya

Mersin ikinci el esya

Mersin ikinci el eşya

MERSİN İKİNCİ EL EŞYA

Mersin ikinci el eşya sektörü ile ilgili bilgi, belge ve resimlere buradan ulaşabilirsiniz. Sizlere bu sitede ve diğer kardeş sitelerde mersin ikinci el eşya sektörü hakkında gerekli ve yeterli bilgileri sunmaya çalışacağız. Mersin’de ikinci el eşya sektörü son yıllarda oldukça hareketlendi. Orta doğudan ve Türkiye’nin güney doğusundan gelen yoğun göç nedeniyle hem alışveriş arttı hemde Mersin ikinci el eşya sektörüne giren esnaf sayısı arttı. Evet alışveriş arttı ancak esnaf sayısı da orantısız arttığı için esnaf başı iş ve kar oranı elbetteki düştü. Ve bunun yanı sıra kayıt dışı çalışan esnaf sayısı da bir hayli arttı.

MERSİN İKİNCİ EL EŞYA SEKTÖRÜNDEKİ SORUNLAR

Mersin ikinci el eşya sektöründeki sorunlar elbetteki vardı, lakin bu yeni durumla birlikte Mersin ikinci el eşya piyasasındaki sorunlarda çığ gibi büyüdü.

Birincisi ve en önemlisi bu işi yapan esnaf sayısı çok çok arttı ve piyasa kaldırmaz hale geldi. İş ne kadar artarsa artsın buradan pay alanların sayısı orantısız büyürse hiç kimse bu işten memnun kalmaz . Çünkü yaptığı işten elde ettiği getiri tatmin edici düzeye erişemez.

İkincisi ki buda çok önemli Mersin ikinci el eşya alım fiyatları  aşırı yükseldi. Arz talep kanununa göre eşyaya talep artınca doğal olarak fiyatları da arttı. Vatandaş emekli açmış bir dükkan vergi yok gider yok nasılsa emekli maaşı da geliyor, birde işten de anlamıyor gidiyor eşyanın başına artırabildiği kadar artırıyor. Sonuç Mersin’de 2. el eşya fiyatları had safhada arttı, neredeyse sıfır fiyatlarla yarışır hale geldi.

MERSİN İKİNCİ EL EŞYA KATEGORİLERİ
  • İkinci el  ev eşyaları

– Elektrikli, elektronik eşyalar. ( Küçük ev aletleri, ses ve sinema sistemleri)

 Beyaz eşyalar. ( Buzdolabı, Çamaşır makinesi, bulaşık makinesi, fırınlı ocak, ankastre setler)

– LCD, LED, PLAZMA Televizyonlar

– Klima. (klasik ve inverter klimalar)

    – Bilgisayarlar. (laptop, diz üstü, masaüstü, note book, tablat bilgisayarlar.)

  • ikinci el büro- ofis eşyaları
  • ikinci el pastahane, lokanta,kafeterya, lokal, kıraathane, kahve eşyaları
  • İkinci el otel, motel, pansiyon, tatil köyü eşyaları

Mersin'de 2.el eşya ve mobilyada kalite, sağlamlık ve ucuzluğun adresi: Kapat